Jak wygląda bilans tego roku? Zespół AutoPilota wytycza kierunki rozwoju aplikacji w zgodzie z płynącymi z rynku sygnałami.

Stąd przede wszystkim liczne aktualizacje map i programu, wersja demo zawierająca przejazdową mapę Polski, komunikaty głosowe w wersji zalotnej, a już wkrótce mapa Polski zawierająca wszystkie plany miast oraz szczegółowa mapa Europy.

Ponadto program przystosowany został do działania na urządzeniach dedykowanych, dzięki czemu dostępny jest również w kompletnych zestawach do nawigacji GPS, oferowanych przez rosnącą liczbę partnerów. W najbliższym czasie spodziewać się również można zestawu do nawigacji opatrzonego marką AutoPilot.

Był to bardzo pracowity rok, w ciągu którego wiele się zmieniło. Zarówno na rynku, jak i w samej aplikacji. Rosnąca liczba programów do nawigacji, coraz chętniej oferowanych w zestawach typu „włącz i jedź”, coraz większa konkurencja i spadek cen sprawiają, że nawigacja GPS przestaje być niedostępnym gadżetem, zaczyna być raczej postrzegana jako ważny element wyposażenia samochodu. Zarówno producenci oprogramowania jak i urządzeń mają o co walczyć. Sam AutoPilot w stanie obecnym, po 3 dużych aktualizacjach programu i 2 aktualizacjach map, jest zupełnie innym programem niż przed rokiem. Dynamiczny rozwój programu jest w dużej mierze zasługą użytkowników, którzy przekazują swoje spostrzeżenia  Zespołowi AutoPilota.

Zespół AutoPilota przewidział liczne niespodzianki dla wielbicieli nawigacji GPS. Wszyscy użytkownicy, którzy dokonali zakupu programu do końca 2006 roku otrzymają kolejne pół roku aktualizacji bezpłatnie. Dodatkowo wśród upominków urodzinowych znalazła się najnowsza baza fotoradarów oraz dzwonki AutoPilota, do pobrania stronie www.autopilot.pl. Przewidziano też konkurs na najciekawszy komunikat męski w wersji zalotnej.