Każdy, kto szukał już mieszkania wie, które dzielnice są lepsze, a które gorsze i przede wszystkim gdzie jest zwykle drożej. Jednak sam fakt, że adres oferty wskazuje na drogą część miasta, nie oznacza jeszcze, że należy przejść do kolejnej pozycji. Wystarczy spojrzeć na odpowiednią mapę.

Pomocnym rozwiązaniem może być mapa cen nieruchomości umieszczona w ramach portalu citydom24.pl. Pod adresem ceny.citydom24.pl znajdziemy mapę Warszawy, na której różnymi kolorami zaznaczone są średnie ceny za metr kwadratowy mieszkania na danym obszarze. Przyglądając się mapie z łatwością możemy zauważyć tańsze ‘plamy’ w drogich rejonach. Być może warto się zainteresować tą okolicą.
zrzut ekranu

W serwisie Citydom24.pl mamy aktualizowane codziennie oferty kilkudziesięciu tysięcy lokali. Internauci często szukają u nas odpowiedzi na proste pytanie: „Na jakie mieszkanie i w jakiej okolicy mnie stać?”. Aby ułatwić naszym klientom szybką odpowiedź, udostępniliśmy w portalu mapę cen mieszkań w Warszawie opracowaną we współpracy z firmą Indigo. Dzięki wykorzystaniu technologii map cyfrowych Targeo, wystarczy teraz jeden rzut oka, aby znaleźć cos w odpowiednim dla siebie zakresie cenowym.” – mówi Anna Szczepankowska, prezes zarządu City24 Polska Sp. z o.o.


Mapa cenowa z danymi z portalu citydom24.pl powstała na bazie technologii mapowej Targeo. Serwis www.Targeo.pl działa w oparciu o mapy cyfrowe AutoMapy – lidera wśród systemów do nawigacji satelitarnej na polskim rynku. Internauci, korzystając z dostępnej na stronie wyszukiwarki, mogą znaleźć dowolny adres oraz precyzyjnie nawigować po wirtualnych planach wszystkich polskich miast, które jako jedyne w Internecie, zawierają nie tylko numerację domów, ale także obrysy poszczególnych budynków. Mapy Targeo można także wbudować we własne strony internetowe, przykładem czego jest właśnie strona ceny.citydom24.pl

Możliwości jest znacznie więcej. Dzięki Targeo można lokalizować klientów, sklepy, poszukiwać nowych lokalizacji, analizować położenie konkurencji, badać zasięg punktów sprzedaży, dobierać nośniki reklamowe itp.

Mapy internetowe Targeo dają zupełnie nowe możliwości prezentacji wszelkich danych przestrzennych, takich jak dane ekonomiczne, wyniki badań i sondaży, czy tak jak tutaj – ceny nieruchomości na wybranym obszarze. Dane nanoszone są na cyfrowe mapy i przedstawiane graficznie, dzięki czemu łatwiej jest zauważyć pewne trendy czy zależności, które pozostawały niewykrywalne w ciągach liczb w kolejnych raportach.” dodaje Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., współtwórcy platformy Targeo.Targeo.pl