– Mamy powód do podwójnej satysfakcji: po pierwsze dlatego, że to właśnie użytkownicy INTERIA.PL zyskali dostęp do unikatowej w polskiej sieci usługi, po drugie – dlatego, że możemy ją zaoferować jeszcze przed wakacjami – mówi Marcin Borek, dyrektor działu sprzedaży technologii i systemów INTERIA.PL, zaznaczając jednocześnie, że witryna będzie się bardzo dynamicznie rozwijać.

screen1

Internauta wybierający się w podróż może skorzystać z kilku opcji, pozwalających na m.in.: kalkulację czasu jej trwania, wybór typu dróg, którymi planuje się poruszać (trasa najszybsza lub najkrótsza), uwzględnienie zamiaru przejazdu

autostradą, drogą płatną czy przeprawą promową oraz chęci wykorzystania konkretnych rodzajów środków

transportu. Dodatkowo, posługując się opcją wyszukania lokalizacji i adresów, może uzyskać informację o umiejscowionych wzdłuż planowanej trasy punktach użyteczności publicznej, hotelach, stacjach benzynowych czy parkingach.

Zasoby serwisu Map24.interia.pl są oferowane użytkownikom INTERIA.PL za darmo, w każdym miejscu, gdzie mają dostęp do Internetu. W ramach usług bezpłatnych internauci mogą też przesyłać pocztą elektroniczną linki do wyników wyszukiwania w postaci map czy planów podróży.

screen2

INTERIA.PL, jako przedstawiciel handlowy firmy Mapsolute GmbH, posiada także specjalną ofertę skierowaną do użytkowników instytucjonalnych. Obejmuje ona produkty biznesowe bazujące na narzędziach Map24.com (BusinessMap24, BusinessMap24 Easy i PortalMap24). Pozwalają one na umieszczenie na mapach i w bazach wyszukiwawczych serwisu Map24.com obiektów związanych z prowadzoną przez klienta działalnością.

Serwis Map24.com miesięcznie odwiedza ponad 5 mln użytkowników, generujących 150 mln odsłon. Codziennie w serwisie jest wyświetlanych około miliona planów tras podróży.