W nowym DEMO AutoPilota zawarto fragmenty następujących aglomeracji: Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Bydgoszcz, Szczecin, Olsztyn oraz Białystok. Połączone są one korytarzami drogowymi o szerokości 600 metrów biegnącymi wzdłuż dróg krajowych nr: „1”, „2”, „3”, „4”, „5”, „6”, „7”, „8”, „9”, „10”, „11”, „12”, „14”, „16”, „17”, „18”, „19”, „22”, „24”, „32”, „51”, „61”, „74”, „80”, „86”.

Zawarte w programie dane pozwalają na komfortowe przemieszczanie się po kraju i co za tym idzie przetestowanie możliwości aplikacji bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy. Użytkownicy mają też szansę sprawdzenia pełnych danych zawartych w programie za pomocą mapy on-line na stronie www.AutoPilot.pl/mapa.

Nowe demo zbudowano na bazie najnowszej wersji programu, udostępnionej w połowie lipca. AutoPilota w wersji 7 w komplecie z demo stworzono przede wszystkim z myślą o okresie intensywnego podróżowania wakacyjnego. Oprócz funkcji podstawowych, takich jak czytelne prowadzenie „od drzwi do drzwi”, wybór trasy najszybszej, najkrótszej czy najtańszej, ostrzeganie przed fotoradarami, czy widok 3D, program wyposażony  jest też w wiele dodatków.

Do bajerów zaliczyć można komunikaty głosowe w wersji zalotnej, czy też import dowolnych punktów  POI (hotele, restauracje, adresy znajomych) opatrzonych wybranymi przez użytkownika ikonami. Poza tym nie jest to już tylko nawigacja samochodowa. Po dotarciu do celu możliwe jest ustawienie trybu pieszego nawigacji i korzystanie ze wskazówek programu podczas zwiedzania miast, wycieczek rowerowych, czy pieszych wędrówek na łonie natury.