W ostatnich dniach miała miejsce premiera nowej wersji jednego z najdłużej obecnych w Polsce  programów do nawigacji – AutoPilota. Oprócz aktualizacji map najnowsza odsłona aplikacji przynosi także zmodyfikowany interfejs użytkownika. Dzięki darmowej wersja demo każdy zainteresowany może przed zakupem samodzielnie przetestować program.

Nowa wersja AutoPilota to przede wszystkim najnowsze mapy. W przypadku Europy są to mapy firmy TomTom -jednego z globalnych liderów na rynku nawigacji GPS -ze stycznia tego roku. W przypadku mapy Polski natomiast są to najnowsze, marcowe dane od Emapy, czyli m.in.:

  • szereg nowo oddanych do użytku dróg, w tym tzw. Most Północny w Warszawie czy kilka odcinków autostrad i dróg ekspresowych (A1 Maciejów – Wieszowa, S19 Kock – obwodnica, S74 Kielce – Cedzyna);
  • 929 miejscowości z numeracją punktową (w sumie 2 233 000 adresów);
  • 169 miejscowości z pełnym pokryciem budynkami 2D zawierających łącznie 1 100 000 obrysów budynków;
  • 255 879 POI;
  • 66 249 ograniczeń prędkości;
  • 25 969 odcinków dróg z informacją dotyczącą pasa ruchu (Asystent Pasa Ruchu).

Oprócz nowych danych mapowych wprowadzono również drobne zmiany w interfejsie użytkownika. Miejsce dotychczasowych ikon zastąpiły nowe, pojawiła się również pozioma nawigacja w menu aplikacji.

Co istotne, każdy zainteresowany AutoPilotem może pobrać bezpłatną wersję demo programu i przez 7 dni samodzielnie przetestować jakość map. Wyjazd na długi weekend majowy może być z pewnością dobrą ku temu okazją!

Producenci nie zapomnieli też o dotychczasowych Użytkownikach nawigacji. Każdy posiadacz wcześniejszych wersji programu może skorzystać z atrakcyjnej promocji na zakup najnowszej wersji AutoPilota.

źródło: komunikat prasowy 24.04.2012