O Polski rynek tabletów powalczy marka SmartGPS, wprowadzając do swojej oferty tablety dedykowane do nawigacji samochodowej.

Producent nawigacji samochodowych oferowanych pod marką SmartGPS wprowadza na Polski rynek 2 rodzaje tabletów: SmartTab 3G oraz SmartTab 4G. Obydwa zawierają zainstalowany system nawigacyjny MapaMap ze szczegółową mapą Polski oraz oferują wszystkie niezbędne funkcje wymagane od nowoczesnego multimedialnego tabletu.

SmartTab3G_black

Tablet SmartTAB 4G to urządzenie posiadające wyjątkowo, jasny i kontrastowy wyświetlacz 7 cali oraz wbudowany moduł 3G/GSM DUAL SIM. Dzięki możliwości zainstalowania 2 kart  SIM tablet oferuje jednoczesny dostęp do bezpłatnego internetu (na przykład  dzięki Areo2) oraz rozmów telefonicznych i SMS’ów. Dodatkowe wyposażenie to port WiFi, Bluetooth, radio FM, a także przednia i tylna kamera. Urządzenie napędza procesor Dual Core 1,2 GHz z 1 GB pamięci RAM pracujący pod kontrola systemu operacyjnego Android 4.1.  Wbudowany moduł GPS oraz zainstalowany system nawigacji MapaMap umożliwia wykorzystanie tabletu do nawigacji samochodowej po Polsce. W zestawie znajduje się także uchwyt i ładowarka samochodowa co czyni z niego urządzenie w pełni dedykowane do nawigacji. Tablet od frontu prezentuje się w kolorze czarnym natomiast tył zaopatrzony jest w aluminiową obudowę.  Sugerowana cena detaliczna tego rozwiązania to jedyne 499 zł.

źródło: informacja prasowa