Trasy wylotowe z miast, obwodnice, drogi dojazdowe do cmentarzy, ulice w bezpośrednim sąsiedztwie nekropolii – wszystkie te miejsca tradycyjnie korkują się w Dniu Wszystkich Świętych i Zaduszki. Ryzyko stania w kilometrowych sznurach samochodów można jednak zminimalizować dzięki nawigacjom z podawanymi na bieżąco danymi o ruchu drogowym.

 

TomTom_Logo

Nerwy, stracony czas, wydatki związane z rosnącym zużyciem paliwa, zwiększona ilość spalin emitowanych do atmosfery, utrudnienia w pracy służb ratowniczych… Negatywne skutki stania korkach można mnożyć. Nie dziwi więc, że rozwiązania pozwalające uniknąć zatorów są coraz bardziej doceniane przez kierowców. Prym wiodą przy tym nawigacje z informacji drogowymi przesyłanymi
w czasie rzeczywistym i uwzględniającymi je zarówno podczas planowania przejazdu, jak i bezpośrednio w trakcie podróży, odpowiednio korygując trasę.

„W przypadku usługi TomTom Traffic nawigacja wskazuje dokładne miejsce początku i końca opóźnienia na drodze z dokładnością do 10 m. Dzięki temu prowadzący samochód zawsze wie, która trasa jest najszybsza. Co ważne – dane są aktualizowane co 2 minuty, a więc na tyle często, że nie ma obaw o dokładność informacji” – mówi Sylwia Kulesza, dyrektor marketingu TomTom na region Europy Środkowej i Wschodniej.

Dane dotyczące utrudnień w postaci spowolnienia ruchu pochodzą m.in. od innych użytkowników nawigacji oraz firm wykorzystujących rozwiązania telematyczne firmy TomTom. Dzięki temu nawigacja uwzględnia nie tylko informacje o korkach związanych ze zwiększoną liczbą samochodów, ale także o utrudnieniach wynikających z kolizji i wypadków drogowych oraz zamianach w organizacji ruchu.

Wszystkie urządzenia TomTom z nowej serii GO oferują dożywotnią subskrypcję usługi TomTom Traffic. W zależności od modelu, z informacji o utrudnieniach na drogach dostępnych on-line można korzystać na jeden z dwóch sposobów: poprzez pobranie usługi TomTom Traffic za pomocą smartfonu obsługującego łączność Bluetooth połączonego z urządzeniem nawigacyjnym lub bezpośrednio z sieci w przypadku modeli mających stałe połączenie (z kartą SIM bez dodatkowych kosztów za roaming).

źródło: informacja prasowa