Firma Océ wprowadza na rynek dwa nowe modele ploterów wielkoformatowych – CS2044 i CS2024. Zapewniają one wysoką jakość kolorystyczną dla każdego rodzaju druku wielkoformatowego. Plotery te dodatkowo pozwalają na uzyskiwanie ostrych i wyraźnych elementów wydruku oraz kolorowej grafiki na papierach fotograficznych. Dlatego skierowane są zarówno do sektora CAD jak i graficznego.


Drukarki wielkoformatowe Océ CS2044  i CS2024 sprawdzają się, jak podaje producent, w wielu zastosowaniach: CAD, w obrazowaniu 3D oraz przy grafice kolorowej. Spełniają potrzeby nie tylko pojedynczych użytkowników, ale również niedużych grup roboczych, umożliwiając im wykonywanie całego projektu przy użyciu jednego urządzenia. To pozwala nie tylko na oszczędności w czasie i kosztach, ale również umożliwia kontrolę nad terminami wykonania projektu.


Aby spełnić oczekiwania użytkowników o różnych potrzebach, ploter jest dostępny w następujących szerokościach druku:
CS2044 – 44 cale, tj. 105,6 cm 
CS2024 – 24 cale, tj. 57,6 cm.

Użytkownik ma również możliwość wyboru pomiędzy zastosowaniem standardowego sterownika Windows lub jednego z dwóch opcjonalnych RIP-ów. Onyx CADPro zapewnia wydajną metodę drukowania grafiki wektorowej, bez konieczności otwierania jej w oryginalnym programie.

Natomiast dla użytkowników specjalizujących się w kolorowej grafice, RIP Onyx GraphicsPro oferuje przetwarzanie plików postscriptowych, pełną bibliotekę kolorów Pantone, poszerzone profile mediów oraz inne przydatne funkcje. Wszystkie te elementy sprawiają, że oba zaproponowane przez Océ systemy pozwalają użytkownikom na elastyczny wybór opcji zależnej od ich oczekiwań i zastosowań.

Jak podaje producent, jedną z głównych cech wyróżniających oba modele jest wysoka jakość kolorystyczna, którą uzyskuje się przy każdym wydruku. W urządzeniach tych wstępnie zdefiniowane parametry drukowania automatycznie wybierają właściwe ustawienia dla każdej pracy, zapewniając tym samym odpowiednią jakość końcową. To samo dotyczy profili mediów Océ, których zastosowanie pozwala na uzyskiwanie wysokiej jakości wydruków. Zdefiniowane profile zapewniają, co podkreśla producent, perfekcyjny dobór kolorów i mediów dla danego plotera. Wynikają z tego oszczędności związane z faktem, że nie trzeba wykonywać wydruków próbnych. Wysoka jakość jest widoczna już przy pierwszym wydruku i pozostaje na tym samym poziomie przez cały czas drukowania.

Ploter został zaprojektowany tak, aby można je było rozbudowywać wraz z rozwojem potrzeb klienta. Maszynę w standardowej wersji można z łatwością rozbudować poprzez dodanie RIPa. Z kolei użytkownicy OnyxCADPro mogą zastosować OnyxGraphicsPro jeśli konieczne będzie zastosowanie grafiki kolorowej. Użytkownicy mogą również, o czym zapewnia producent, stale korzystać z profesjonalnego wsparcia serwisu Océ oraz całego wachlarza najwyższej jakości materiałów eksploatacyjnych tej firmy.