Cieszę się, że treści opracowane przez Wydawnictwo Pascal wzbogacają mapy Targeo i dotrą do miłośników narciarstwa i snowboardu. Widzimy duży potencjał w udostępnianiu informacji turystycznych drogą elektroniczną – mówi Andrzej Żywicki, członek zarządu Wydawnictwa Pascal. Pascal jest największym dostawcą treści turystycznych w Polsce, a rozwój elektronicznych kanałów dostarczania informacji oznacza w tej dziedzinie zupełnie nowe możliwości. – Dając możliwość dostępu do aktualnych informacji w wielu kanałach przekazu równocześnie, odpowiadamy na oczekiwania różnych grup odbiorców, a informacja może dotrzeć do większej liczby osób. Projekt Pascala i Targeo to przykład dostarczania treści dla najpopularniejszych platform komunikacyjnych, takich jak serwisy internetowe czy telefonia komórkowa – dodaje Andrzej Żywicki.

Pascal i Targeo nie zapominają o licznej i wciąż rosnącej społeczności internautów surfujących po Sieci przez telefony komórkowe i popularne smartfony, które coraz częściej pełnią dziś rolę przenośnych komputerów kieszonkowych. Targeo.mobi to unikalna aplikacja umożliwiająca korzystanie z map Targeo na telefonie komórkowym, a także wyszukiwanie adresów i interesujących punktów pogrupowanych w kilkadziesiąt kategorii takich jak bankomaty, apteki, hotele, restauracje, stacje benzynowe. Rozszerzenie o przewodnik zimowy Pascala pozwala użytkownikom aplikacji na wyszukiwanie i przeglądanie informacji narciarskich w telefonie, podobnie jak na platformie internetowej. Aby skorzystać z tych możliwości wystarczy pod adresem http://targeo.mobi/pascal pobrać aktualną wersję aplikacji na swój telefon komórkowy.

Dostęp do informacji przez telefon komórkowy to przejaw aktywnego stylu życia, z którego korzystają już nie tylko profesjonaliści, ale wszyscy, którzy cenią sobie czas i wygodę – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo, współtwórcy platformy Targeo. – Zimowy wyjazd czy wspólne wakacje to czas odpoczynku. Połączenie zasobów Pascala z lokalizatorem mobilnym Targeo.mobi ma sprawić, że podczas wyjazdu w góry niezbędne informacje będą zawsze w zasięgu ręki.

Targeo.pl