W Yahoo! Maps pojawiła się możliwość ręcznego modyfikowania wytyczonej przez aplikację trasy oraz oceniania umieszczonych na mapie punktów usługowych czy sklepów – podał serwis News.com.

Funkcję poprawiania automatycznie nakreślonej drogi łączącej punkt startowy i docelowy wprowadziło już w czerwcu 2007 roku Google Maps. Zatem pomysł Yahoo! nie jest autorski – ma jedynie na celu dogonienie konkurencji. W obu serwisach usługa działa na podobnej zasadzie. Aby zmienić trasę, trzeba „chwycić” wskaźnikiem myszy kolorową linię, przeciągnąć ją w inne miejsce i tam „upuścić”.

Dostępne jest porównanie długości pierwotnej i nowej wersji oraz możliwość powrotu do tej pierwszej. Różnica między usługami polega na tym, że Google Maps pokazuje parametry trasy w czasie rzeczywistym, podczas jej zmieniania. Yahoo! dokonuje obliczeń dopiero po zakończeniu modyfikacji.

Dodatkowo w Yahoo! rozbudowano widoczne na mapach pop-upy informacyjne na temat firm (punktów usługowych, sklepów itp.). Od teraz można dodawać tam zdjęcia oraz zobaczyć ocenę poszczególnych miejsc – wykorzystywane są przy tym informacje z Yahoo! Local. Użytkownik może obejrzeć główną fotografię i uśrednioną punktację. Jeśli interesują go szczegóły, musi przejść do serwisu Local.

W mijającym roku Yahoo! Maps – ciągle rywalizujące z podobnym produktem firmy Google – wprowadziło wiele ciekawych funkcji. Możliwe stało się między innymi przesyłanie danych do samochodowego systemu GPS, pojawiły się mapy dla podróżników oraz integracja z serwisem Flickr.

E-biznes.pl