Za ile średnio kupujemy nawigację
Średnia cena najbardziej popularnych nawigacji wynosi około 750 zł. Jednak po odrzuceniu najtańszego (377 zł) i najdroższego (1339 zł) modelu, otrzymujemy kwotę 600-700 zł. Należy to uznać za górny pułap cenowy dla nawigacji z punktu widzenia przeciętnego polskiego kierowcy.

Jaka mapa
Według danych Komputronik najbardziej popularne cyfrowe mapy samochodowe w listopadzie br. to: MapaMap Polski (Imagis) oraz AutoMapa Polska (Aqurat i Geosystems Polska). Standardem rynkowym stała się pamięć Flash ROM o pojemności 1024 MB oraz wbudowana pamięć RAM zdolna pomieścić 64 MB plików graficznych i dźwiękowych.

Champion trzyma się mocno
Warto dodać, że w najnowszym rankingu Top 5 mocno trzymają się modele, które nie należą do najnowszych, ale w testach i praktyce potwierdziły wysoką jakość i duże możliwości. Należy do nich przede wszystkim zestaw NavRoad NR460, który został „Czempionem jakości” w raporcie opublikowanym w numerze 6/2009 magazynu NEXT. Ten sam model otrzymał ponadto wyróżnienie od redakcji PC World w teście porównawczym opublikowanym w numerze 7/2009.